بوش طبق:

بوش طبق در سیستم تعلیق خودرو قطعه ای است مانند سیبک که برای اتصال قطعات مختلف این سیستم استفاده خواهد شد ولی تفاوت عمده بین سیبک و بوش طبق:

در اینجاست که سیبک در جهت های مختلف قادر به حرکت بوده ولی بوش فقط می‌تواند در یک جهت حرکت کند.
اگر به بررسی فنی و دقیق تر بوش ها بپردازید خواهیم دید که بوش ها قطعاتی هستند از جنس لاستیک طبیعی و یا اورتان که در محل اتصال بین قطعات متحرک سیستم تعلیق استفاده می شود.

هدف استفاده از بوش طبق ها:

هدف اصلی از استفاده از بوش ها برای حذف سر و صدا در حین حرکت و حذف لرزش ها و تحمل مقداری از ضربات وارده به سیستم تعلیق خودرو به جهت خاصیت لاستیکی این قطعه می باشد. بوش های لاستیکی به  دلیل خاصیتی که دارند مقاومت بسیار زیادی در برابر کشش و همچنین مقاومت در برابر دماهای پایین داشته و عمر خوبی نیز خواهند داشت. ولی در جاهایی از خودرو که به دلیل سرعت حرکت دمای بالا تولید می شود بهتر است از بوش های لاستیکی استفاده نشود.در این قسمت ها می توان از بوش های ساخته شده از جنس اورتان با مقاومت گرمایی بالاتر استفاده نمود.

مزیت بوش های اورتان نسبت به بوش های لاستیکی

مزیت بوش های اورتان نسبت به بوش های لاستیکی را  می شود مقاومت بالاتر در برابر دماهای بالا دانست که از میزان انعطاف پذیری پایین تری برخوردارند و بنابراین فرمان‌پذیری خودرو را تا حدی تحت تاثیر قرار خواهند داد.

علائم خرابی بوش طبق :

به دلیل اینکه بوش طبق وسیله اتصال طبق به قطعات دیگر است:

1.افزایش صدا در سمت چرخ های جلوی خودرو می تواند نشان دهنده خرابی بوش طبق و یا لق شدن آن باشد.

2.صدای تق تق در هنگام چرخاندن فرمان نیز می تواند نشان دهنده خرابی بوش های طبق، سیبک و یا  قطعات متحرک دیگر در سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو باشد.

3.لرزش بیش از حد در برخی از قسمت ها و انتقال آن به فرمان نیز یکی از دلایل خرابی بوش طبق ها است.

4.کاهش تعادل خودرو نیز در برخی از موارد نشانه خرابی بوش طبق و یا سیبک می باشد.

5.بوش طبق در قسمت میل تعادل خودرو که باعث حفظ تعادل خودرو می شود در صورت خرابی وظیفه خود یعنی نحوه اتصال میل تعادل به سیستم تعلیق را به درستی انجام نخواهد داد و بنابراین خودرو در حرکت و یا گاهی در سر پیچ ها تعادل مناسب را ندارد.